Prázdninové soustředění na Makarské Riviéře v Chorvatsku s "odskokem" do Itálie na závod Trofeo 4 Laghi

23.08.2014 00:36

Ve dnech 4.-23.8.2014 pořádal náš klub letní soustředění na pobřeží Jadranu v Igrane na Makarské Riviéře v Chorvatsku. Igrane je po Arcu naší další základnou na velké vodě. Soustředění se zúčastnily naše 2 juniorské závodnice, Veronika a Kateřina, tentokrát se skify O´pen BIC a sit on top kayaky. Soustředění bylo zaměřeno spíše na relaxaci, "dobití baterek" a doplnění vitamínu D. V létě nebývají v Chorvatsku povětrnostní podmínky pro jachting příliš příznivé, a tak jsme museli vzít za vděk alespoň nepříliš silným Jugem od 8 do 16 uzlů, které přišlo až v druhé polovině našeho pobytu. Kromě jachtingu tak zbývalo mnoho času na plavání, potápění a jízdu na kayacích.

Z Chorvatska jsme si na dva dny "odskočili" na naši 900 km vzdálenou domácí vodu, na Gardu, kde se 13.-14.8.2014 konal mezinárodní závod Trofeo 4 Laghi (viz též samostatný článek: Veronika Živná má další stříbrnou medaili, tentokrát z Trofeo 4 lagi ve třídě O´pen BIC U16). Počasí na Gardě bylo spíše "aprílové" než letní, se spoustou oblačnosti a dešťových srážek, s velmi nestálým poryvovým větrem a množstvím změn. Veronika závodila ve flotile 11 lodí O´pen BIC U16. Vyrovnanými výkony, precizní technikou a chytrou taktikou vybojovala mezi svými týmovými kolegy z Circolo Vela Arco zaslouženou stříbrnou medaili. Kačka závodila v mladší flotile O´pen BIC U13, kde patřila k nejmladším. Začala "vystrkovat růžky", když ve 2 rozjížďkách finišovala v první polovině pole (7. a 4.), ale ve třetí, a bohužel poslední, rozjížďce dojela nešťastnou souhrou okolností až předposlední. Stačilo to na 8. místo ze 14. Závod byl pro Kateřinu dobrou přípravou na italské mistrovství O´pen BIC, které se bude konat v Římě v průběhu posledního prázdninového týdne. Kačka tam pojede spolu s Aku Aku Sailing Teamem z Circolo Vela Arco (CVA) pod vedením Lorenza Bianchiniho, zatímco Veronika se Šimonem budou závodit na mistrovství Itálie 29-erů ve Formii u Neapole. Náš tým a italskou posádku Edoardo & Stefano z CVA bude na závodě koučovat Boris Živný. Trenérské zajištění obou paralelně probíhajících mistrovtsví je příkladem úspěšné spolupráce českého YCPC a italského CVA. -ZiB-

Fotogalerie z tréninku: Perfect Jugo 10 kts YCPC O´pen BIC Training in Igrane, Croatia, Another Jugo 16 kts YCPC O´pen BIC Training in Igrane, Croatia

Fotogalerie ze závodu:  Trofeo 4 lagi, Arco, Italy - 1st dayTrofeo 4 lagi, Arco, Italy - 2nd (final) day) 

Video ze závodu: Trofeo 4 laghi + Ora Cup Ora 2014             

Zpět